Archiwum wydarzeń w roku szkolnym 2019/2020

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

30 sierpnia 2019

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 odbędzie się 2 września 2019r. o godzinie 8.00 w sali gimnastycznej.

Nowy dziennik elektroniczny

3 września 2019

Szanowni Państwo!

Od 1 września br., korzystać będziemy z nowego dziennika elektronicznego, którego dostawcą jest firma Vulcan.

Dziennik elektroniczny dostępny jest pod adresem:

https://uonetplus.vulcan.net.pl/ustron lub w zakładce dziennik elektroniczny po prawej stronie internetowej naszej szkoły.

W celu uzyskania dostępu konieczne jest założenie swojego konta (dotychczasowe konta z dziennika MobiReg zostaną wyłączone). W celu założenia konta na pierwszej wywiadówce 16 września o godzinie 16:00 należy podać wychowawcy klasy swój adres e-mail, który zostanie zarejestrowany w systemie. Dopiero po zarejestrowaniu adresu będzie można założyć swoje konto.

Rajd szkolny

10 września 2019

Znalezione obrazy dla zapytania równica

W dniu jutrzejszym 11.09.2019r odbędzie się rajd szkolny na Równicę. Zbiórka w szkole o godzinie 8:00. Rajd potrwa do obiadu, świetlica czynna zgodnie z harmonogramem. Proszę pamiętać o odpowiednim obuwiu i ubiorze.

Ewakuacja

14 września 2019

W dniu 13 września w naszej szkole i oddziałach przedszkolnych odbyła się próbna ewakuacja.

Szkolny Rajd na Równicę za nami:)

14 września 2019
Przejdź do - Szkolny Rajd na Równicę za nami:)

Akcja charytatywna

8 października 2019

Nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej ,,SZKOŁO POMÓŻ I TY”.

Polega ona na rozprowadzaniu cegiełek, z których dochód przeznaczony będzie na skuter inwalidzki dla 17-letniego Bartka Chrzan cierpiącego na dziecięce porażenie mózgowe. Zachęcamy do zakupu cegiełek. Minimalna kwota darowizny za 1 cegiełkę to 2 zł, ale można podarować większą sumę.

Najbardziej aktywna szkoła ma szansę na zdobycie nagrody, którą jest laptop.

Zachęcamy do okazania serca i udziału w akcji!!!

„BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” – SPOTKANIE POLICJANTA Z UCZNIAMI

8 października 2019
Przejdź do - „BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY” – SPOTKANIE POLICJANTA Z UCZNIAMI

Wraz z Nowym Rokiem Szkolnym policjanci rozpoczęli ogólnopolskie działania pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Nasza szkoła również w dniu dzisiejszym wzięła udział w tej akcji. Celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom przemieszczającym się do szkoły i ze szkoły do miejsca zamieszkania oraz wdrażanie edukacji o właściwych postawach w przypadku zaistnienia różnego typu nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji już od najmłodszych lat.

Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

10 października 2019
Przejdź do - Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego

8 października uczniowie naszej szkoły wybierali radę Samorządu Uczniowskiego. W głosowaniu udział wzięło 95% uczniów uprawnionych do głosowania. Spośród czterech kandydatów największym poparciem cieszył się Dawid Marianek - i to on został w tym roku Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego! Razem z nim w Radzie Samorządu działać będą: Anna Bolik, Maria Witkowska i Maksymilian Smolarczyk. Gratulujemy!

Program artystyczny z okazji Święta Edukacji Narodowej

13 października 2019
Przejdź do - Program artystyczny z okazji Święta Edukacji Narodowej

Nasza szkoła przy współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5 przygotowała program artystyczny z okazji Święta Edukacji Narodowej, który zaprezentowała w miniony piątek w sali widowiskowej MDK „Prażakówka”. Na widowni zasiedli emerytowani nauczyciele i pracownicy ustrońskich szkół.

Wiersze, utwory muzyczne (m. in. walc Fryderyka Chopina w interpretacji Gabrysi Lubeckiej), układ taneczny naszych uczniów z klasy 2 oraz finałowa piosenka – złożyły się na niezapomniany nastrój spotkania.

PRÓBA BICIA REKORDU JUŻ ZA NAMI !

18 października 2019
Przejdź do - PRÓBA BICIA REKORDU JUŻ ZA NAMI !

16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Dzień ten obchodzony jest od 2013 roku z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Jego celem jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy w stosunku do osoby,  u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

O godzinie 12.00 podjęliśmy półgodzinną Próbę Bicia Rekordu w Pierwszej Pomocy. Akcja  zorganizowana została pod patronatem Fundacji WOŚP. Profesjonalnego instruktażu udzielił nam pan Adam Bielesz- ratownik medyczny oraz pracownik Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Ustroniu. Poniżej fotorelacja z wydarzenia:

Data utworzenia:2020-08-27
Data publikacji:2020-08-27