Archiwum wydarzeń w roku szkolnym 2017/2018

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Szkolny Konkurs Szybkiego Czytania

30 marca 2017

Lekcja biblioteczna dla staszej grupy przedszkolaków

11 marca 2018
Przejdź do - Lekcja biblioteczna dla staszej grupy przedszkolaków

8 marca 2018 r.  została zorganizowana  lekcja biblioteczna dla starszej grupy przedszkolaków. W czasie zajęć przedszkolaki zapoznały się z pomieszczeniem biblioteki , poznały  pracę bibliotekarza,   zasady zachowania się w bibliotece , uczyły się jak szanować książkę.

Dzieci obejrzały inscenizacje wierszy  Jana Brzechwy : „Kaczka Dziwaczka”   i  „Kłamczucha”,  wzięły udział w ruchowych  zabawach integracyjnych oraz wysłuchały tekst opowiadania  Edyty Zarębskiej „Zosia i fiołkowy kapelusz”.

Przedszkolaki aktywnie brały udział w tych zajęciach i  chętnie  wypowiadały się na temat wysłuchanych utworów.

Jestem przekonana , że przeprowadzone zajęcia rozbudziły zainteresowania czytelnicze naszych przedszkolaków.

Składaliśmy kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Narodowej

16 sierpnia 2018
Przejdź do - Składaliśmy kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Narodowej

15 sierpnia nasi uczniowie składali kwiaty pod Pomnikiem Pamięci Narodowej, z okazji Święta Wojska Polskiego oraz upamiętnienia 74. rocznicy Wybuchu Powstania Warszawskiego i 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

78 rocznica wybuchu II Wojny Światowej

4 września 2017

 Pierwszego września spotkaliśmy się wraz z władzami miasta, mieszkańcami oraz przedstawicielami pozostałych ustrońskich szkół aby złożyć kwiaty pod Pomnikiem Ofiar II Wojny Światowej. 

.

"Łowcy Naukowych Przygód"-rekrutacja uzupełniająca do projektu.

2 września 2017

WKRÓTCE ROZPOCZNIE SIĘ REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO PROJEKTU pn. "ŁOWCY NAUKOWYCH PRZYGÓD" 

Nazwa Projektu: "Łowcy naukowych przygód"
Lider Projektu: Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Rodzinie "Można Inaczej"
Partner Projektu: Miasto Ustroń

Termin rekrutacji 05.09-15.09.2017 r. 

 

Szczegóły rekrutacji zawiera Regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie pn. "Łowcy naukowych przygód".

 

Na początku sierpnia 2016 roku wystartował projekt realizowany w partnerstwie pomiędzy Stowarzyszeniem Pomocy Dzieciom i Rodzinie "Można Inaczej" a Miastem Ustroń. Wsparciem w ramach projektu zostały objęte szkoły podstawowe nr 1, 2, 3, 5 i 6 w Ustroniu. Projekt zakłada zwiększenie kompetencji kluczowych 370 uczniów, w tym wyrównanie szans edukacyjnych poprzez indywidualizację procesu nauczania 140 uczniów.

 

W ramach projektu odbywa się szereg zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, warsztaty rozwijające uzdolnienia i zajęcia specjalistyczne, także dla rodziców i nauczycieli. Powstały międzyszkolne pracownie, a szkoły zostały doposażone w dodatkowy sprzęt do nauki.


Uczestnicy projektu otrzymują bezpłatne, profesjonalne i kompleksowe wsparcie – dzieci mają okazję zdobyć oraz poszerzyć wiedzę w ramach zajęć dodatkowych:

  • dydaktyczno-wyrównawczych (dla wszystkich uczniów szkół nr 3 i nr 6),

  • rozwijających uzdolnienia (dla wszystkich uczniów szkół nr 3 i nr 6),

  • opartych na metodzie eksperymentu (dla wszystkich uczniów szkół nr 3 i nr 6),

  • specjalistycznych (dla uczniów każdej ze szkół, ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz uczniów klas IV),

  • dydaktyczno-wyrównawczych (dla uczniów szkół nr 1, nr 2 i nr 5 z klasy I, IV oraz uczniów ze specjalnymi potrzebami z klas V–VI),

  • warsztatów rozwijających uzdolnienia (dla uczniów szkół nr 1, nr 2 i nr 5 z klasy IV oraz uczniów ze specjalnymi potrzebami z klas V–VI).


Projekt „Łowcy naukowych przygód” współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Społeczny) w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020.

Priorytet XI. Wzmocnienie potencjału edukacyjnego

Działanie 11.1 Ograniczenie przedwczesnego kończenia nauki szkolnej oraz zapewnienie równego dostępu do dobrej jakości edukacji elementarnej, kształcenia podstawowego i średniego.

Poddziałanie 11.1.4 Poprawa efektywności kształcenia ogólnego.

Realizacja projektu rozpoczęła się 1 sierpnia 2016 roku i potrwa do 31 lipca 2018 roku.

Wartość projektu: 1 269 375,14 zł. Dofinansowanie projektu z UE: 1 142 437,63 zł.

 

Pliki do pobrania:

Deklaracja udziału

Formularz zgłoszeniowy

Oświadczenie

Regulamin

 

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

6 września 2017

W dniu 05 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły i Szkoły Podstawowej nr 6 wraz z opiekunami mieli okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wycieczce wzięło udział łącznie 38 uczniów i 4 opiekunów. Wycieczka ta była częścią realizacji unijnego projektu „Łowcy Naukowych Przygód”.

 

Wczesnym porankiem uczestnicy projektu z ww. szkół, zaopatrzeni w pyszne zestawy śniadaniowe wyruszyli wynajętym autokarem do Warszawy, aby kompleksowo wzbogacić  swoją wiedzę o świecie nauki i techniki.

 

 

Centrum Nauki Kopernik jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. W Centrum znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców oraz Planetarium.

To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Mieli okazję przyjrzeć się kamieniom milowym naszej cywilizacji oraz przypatrzeć się jej największym zdobyczom: pismu, filozofii, sztuce oraz technice.

 

 

Galeria Świat w ruchu to najbardziej dynamiczne miejsce w całym Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie dowiedzieli się tutaj, jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło, a także w jaki sposób wprawiane są w ruch palce dłoni. Była to również znakomita okazja do samodzielnego wyprodukowania prądu elektrycznego, do przyjrzenia się, jak powstaje tornado oraz doświadczenia tego, co się dzieje podczas trzęsień ziemi.

Niestety czas w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko, a eksperymentowanie jest tak wciągające, że trzeba na nie przeznaczyć co najmniej kilka godzin. Dzięki tej wspaniałej wycieczce młodzież miała okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i przy niej jednocześnie się bawić.

Międzynarodowy Dzień Kropki

14 września 2017

Kiedy Peter Reynolds napisał książkę "The Dot" nie myślał pewnie, że poruszy kropkowy świat i to dosłownie. Książeczka The Dot opowiada o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków oraz wydana alfabetem Braille’a. Napisana jest bardzo oszczędnie, znakomite rysunki pozwalają nawet małym dzieciom, które nie potrafią czytać polubić dziewczynkę, główną bohaterkę utworu.

Dzień Kropki już jutro, więc ubierzmy się w kropki:)

Prelekcja o pszczołach

22 września 2017

W dniu dzisiejszym, tj. 22 wrześni,a przeprowadzona została w naszej szkole interesująca i pouczająca prelekcja o pszczołach, miodach i pszczelarstwie. Hodowcy-pasjonaci w trakcie spotkania oprowadzili uczniów po tak bliskim i wielce użytecznym dla człowieka, a mimo to, często tak mało znanym świecie pszczół. Słuchacze mogli usłyszeć mnóstwo ciekawostek, spróbować miodu i zajrzeć trutniowi do brzucha...;-)

Spotkanie z Policjantami

27 września 2017

W dniu wczorajszym naszą szkołę odwiedzili panowie policjanci. Podczas pogadanki przypomnieli przedszkolakom oraz najmłodszym uczniom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze a także przybliżyli specyfikę swojej pracy odpowiadając na liczne pytania.

 

Szkolny Rajd

27 września 2017

W dniu 27 września odbył się pieszy Rajd Szkolny w okolicach Skalicy oraz Ustronia Jaszowca.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2018-07-14
Data publikacji:2018-07-14
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Sylwia Klusek-Szleszyńska
Liczba odwiedzin:1148