Jesteś tutaj: Start / Oddziały Przedszkolne

Oddziały Przedszkolne

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021 /2022 w Oddziałach Przedszkolnych

25 sierpnia 2021

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021 /2022

 

 

SERDECZNIE WSZYSTKIE DZIECI

DO PRZEDSZKOLA  ZAPRASZAMY

WAKACJE SIĘ SKOŃCZYŁY

WIĘC ZABAWĘ ZACZYNAMY

 

 

 

Serdecznie witamy po wakacjach wszystkie przedszkolaki i ich rodziców jak i te dzieci które po raz pierwszy do nas zawitają .

Już 1 września  dzieci będą miały pierwszy dzień zabawy w naszym przedszkolu .  

Wszystkim Milusińskim życzymy aby czas spędzony w przedszkolu upłynął im na wesołej i radosnej zabawie, a rodzicom udanej współpracy z naszą placówką :)

 

 

Wyprawka przedszkolaka :)

 

 1. Kapcie  ( najlepiej na rzepy – mając na uwadze samodzielność dziecka )
 2. 2.Drugi komplet ubrań ( 2 szt. majteczek, rajstopki, skarpetki, spodenki i bluzeczka – w worku, w szatni )
 3. 3 .Chusteczki higieniczne –duża paczka  .
 4.  4.Dzieci ,które zostają na leżakach przynoszą  piżamkę

  INFORMACJE DODATKOWE:

 

        JAK UŁATWIĆ DZIECKU START W PRZEDSZKOLU?

 

 

 • Nigdy nie strasz dziecka przedszkolem.
 • Nie składaj obietnic, których nie możesz wypełnić – nie mów dziecku, że przyjdziesz po nie wcześniej, kiedy jest to nie możliwe.
 • Przyzwyczajaj dziecko do urozmaiconych potraw, skończ z rozdrabnianiem pokarmów.
 • Wdrażaj dziecko do przestrzegania umów i zasad.
 • Przyzwyczajaj do samoobsługi, pozwól dziecku samemu załatwiać potrzeby fizjologiczne, myć ręce, ubierać się.
 • Przygotuj dla dziecka wygodny strój do samodzielnego ubierania – dresy, spodenki lub spódniczka na gumkę.

         

    W przedszkolu przede wszystkim liczy się wygoda (Przedszkole to nie "Dom mody" , należy liczyć się z tym ,że dziecko może sie pobrudzić.)

 

 • Organizuj dziecku kontakty z rówieśnikami i innymi dziećmi.
 • Stosuj w przedszkolu krótkie pożegnania (stwórzcie swój własny „rytuał”). Kiedy przedłużasz pożegnanie, dziecko płacze dłużej.
 • Nie okazuj dziecku własnych rozterek, zostawiając je w przedszkolu, przekazujesz mu wtedy swoje lęki.
 • Nie zawstydzaj nigdy dziecka i nie porównuj do rówieśników.
 • Ciesz się z jego sukcesów, a porażki traktuj, jako coś naturalnego.
 • W razie potrzeby skorzystaj z wspierającej rozmowy z pedagogiem lub psychologiem , który współpracuje z naszym przedszkolem.

 

 

DRODZY RODZICE!

Pierwsze dni dziecka przedszkolu  to przeżycie dla całej rodziny – dla malucha, bo czeka go rozstanie z rodzicami i pozostanie w nowym miejscu, wśród nieznanych mu osób, dla rodziców – bo ich ukochane dziecko zostaje bez ich opiekuńczych skrzydeł, dla dziadków – bo jak takiego malucha zostawić wśród obcych.

W początkowej fazie adaptacji do przedszkola uczucia takie, jak: tęsknota, lęk, niepokój, smutek są czymś naturalnym. Trzeba rozmawiać z dzieckiem, słuchać tego, co ma do powiedzenia, wyjaśniać mu, że może być smutno i może tęsknić.

Okres adaptacyjny u dzieci trwa od kilku dni do kilu tygodni. Wcześniejsze wizyty w przedszkolu, poznanie Pań, zabawek, placu zabaw – pozwalają maluchowi poczuć się pewniej, ale nie gwarantują, że obędzie się bez łez. Najtrudniejsze dla dziecka będą codzienne rozstania z rodzicami i nie da się ich przeżyć całkiem bezboleśnie. Niektóre dzieci w pierwszych dniach pobytu w przedszkolu wcale nie płaczą, bo jest to dla nich coś nowego, na co czekały. Niestety mogą zacząć płakać przy rozstaniu po kilku dniach.

Na samym początku bardzo ważne jest też pozytywne nastawienie rodziców do nowej sytuacji, cieszenie się, że wchodzi ono w nowy, bardzo ważny, etap w jego życiu.

Co może pomóc dziecku?

 • Wcześniejsze przyzwyczajanie dziecka do przebywania w nowym miejscu pod opieką osób trzecich, kontaktowanie dziecka z rówieśnikami, np. na placu zabaw.
 • Uczenie dziecka poprzez zabawę czynności związanych z samoobsługą.
 • Informowanie dziecka o tym, że czas w przedszkolu będzie spędzało bez rodziców, w towarzystwie innych dzieci.

 

Dobre rady

 • Zamiast mówić swojemu dziecku „musisz” powiedz: „Kochanie masz już trzy lata, jesteś duży i możesz iść do przedszkola”.
 • Kompletuj wyprawkę wspólnie z dzieckiem, pozwól uczestniczyć mu w przygotowaniach do przedszkola. Daj dziecku możliwość przyzwyczajenia się w domu do nowych rzeczy, aby w przedszkolu to wszystko nie było takie nowe, tylko znajome i łatwe do rozpoznania.
 • Bardzo ważna dla poczucia bezpieczeństwa jest Wasza uczciwość i punktualność– jeśli obiecałeś maluszkowi, że odbierzesz go po obiedzie, dotrzymaj słowa.
 • Ważne jest, abyś przy rozstaniach był spokojny i pogodny(dziecko wyczuwa niepokój dorosłych)
 • Nie przedłużaj rozstania w szatni najlepiej stworzyć sobie „rytuał” – np. dwa buziaki i uścisk i dziecko idzie do swojej pani. Kilka dni powtórzeń  i maluszek poczuje się pewniej.
 • Nie zabieraj dziecka do domu, kiedy płacze przy rozstaniu; jeżeli zrobisz to chociażby raz, to dziecko będzie już wiedziało, że łzami można wszystko wymusić.
 • Jeśli dziecko płacze przy rozstaniu – nie zawstydzaj go, zaakceptuj płacz dziecka, jako naturalną reakcję na nową sytuację, trudną i niezrozumiałą. Płaczem małe dziecko wyraża swoją bezradność, smutek, frustrację. Powodów ku temu może być wiele i nie ma w płaczu nic złego pod warunkiem, że nie służy on do manipulowania dorosłym w celu spełnienia swoich zachcianek. Natomiast, jeśli płacz przerodzi się w histerię, najlepszym sposobem jest spokojne przeczekanie, aż ona minie. W tym czasie negocjacje z dzieckiem nie mają sensu. Trzeba poczekać aż się ono uspokoi.
 • Nie obiecuj dziecku: „jeśli pójdziesz do przedszkola, to coś dostaniesz”; kiedy będziesz odbierać dziecko, możesz dać mu maleńki prezent, ale nie może być to forma przekupstwa.
 • Nie strasz dziecka przedszkolem: „Poczekaj, już Pani w przedszkolu nauczy Cię porządku”.
 • Nie wymuszaj na dziecku, żeby zaraz po przyjściu do domu opowiedziało, co się wydarzyło w przedszkolu, to powoduje niepotrzebny stres.
 • Jeśli dziecko przy pożegnaniu płacze, postaraj się, żeby przez kilka dni odprowadzał je do przedszkola ktoś inny, np. tato, dziadek. Może się okazać, że płaczący przy rozstaniach maluch, gdy przyjdzie z kimś innym chętniej wejdzie do sali.
 • Pamiętaj: żegnaj i witaj swoje dziecko zawsze z uśmiechem!

 

Trzymamy mocno kciuki za dzieci

i za ich dzielnych rodziców.

Powodzenia!

 

 

 Reszta informacji drodzy rodzice zostanie Wam przekazana na najbliższym zebraniu organizacyjnym ,które najprawdopodobniej odbędzie się zaraz  w pierwszym tygodniu roku szkolnego .

 

 

 

 

 

Przedszkolaki świętują Dzień Dziecka

3 czerwca 2021
Przejdź do - Przedszkolaki świętują Dzień Dziecka

Dzień Dziecka to powszechnie znane i obchodzone w wielu krajach święto. Żeby ten dzień był niezapomniany, wystarczą dobre chęci, zapał i kilka pomysłów.

Dzieci nie potrzebują drogich prezentów. Potrzebują naszego czasu, uwagi, obecności, poczucia, że robimy coś razem z nimi i dla nich, bo je kochamy,  bo są dla nas ważne, bo chcemy im sprawić przyjemność,  bo lubimy spędzać z nimi czas.  Z okazji tego dnia dla dzieci organizowane zostały różne zabawy na świeżym powietrzu oraz przejazd ciuchcią ustrońską.

Projekt MOGĘ! Zatrzymać SMOG-Przedszkolaku złap oddech"-ciąg dalszy

27 kwietnia 2021
Przejdź do - Projekt MOGĘ! Zatrzymać SMOG-Przedszkolaku złap oddech"-ciąg dalszy

Nasze przedszkole wzięło udział w kampanii "MOGĘ zatrzymać SMOG - przedszkolaku złap oddech", dzięki czemu dwa oddziały naszego przedszkola zostały wyposażone w oczyszczacze powietrza. W ramach kampanii, w obu grupach zostały przeprowadzone warsztaty o tematyce antysmogowej. Celem zajęć było uświadomienie dzieciom tego, jakie zagrożenia płyną z zanieczyszczenia powietrza. Przedszkolaki dowiedziały się m.in. jak powstaje smog, dlaczego zagraża naszemu zdrowiu i w jaki sposób możemy walczyć ze smogiem. Dzięki temu najmłodsi wiedzą już, że warto dbać o czyste powietrze dla lepszego zdrowia.

Grupa Maluszków wita wiosnę przebiśniegami

27 marca 2021
Przejdź do - Grupa Maluszków wita wiosnę przebiśniegami

Wiosna wiąże się nieodmiennie z przebudzeniem do życia przyrody. Jako pierwsze pojawiają się najdelikatniejsze i najpiękniejsze kwiaty: przebiśniegi! Budzą zachwyt swą delikatnością i radość z zapowiedzi nadchodzącego słońca. Maluszki dzisiaj wykazały się ogromną kreatywnością, a ich prace prezentują się przepięknie:)

Projekt MOGĘ! Zatrzymać SMOG-Przedszkolaku złap oddech"

23 marca 2021
Przejdź do - Projekt MOGĘ! Zatrzymać SMOG-Przedszkolaku złap oddech"

Realizujemy projekt "MOGĘ! Zatrzymać SMOG-Przedszkolaku złap oddech"- II edycja współfinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Urodzinki Magdy

16 marca 2021
Przejdź do - Urodzinki Magdy

Magda obchodziła swoje 5 urodziny razem z kolegami i koleżankami z przedszkola. Było radośnie, kolorowo i smacznie. A Magdzie życzymy samych cudownych chwil, beztroskiej radości i uśmiechu na każdy dzień.

Bal karnawałowy w grupie młodszej

15 lutego 2021
Przejdź do - Bal karnawałowy w grupie młodszej

Bal karnawałowy w grupie starszaków

11 lutego 2021
Przejdź do - Bal karnawałowy w grupie starszaków

W dniu dzisiejszym w naszym przedszkolu odbyły się wspaniałe bale karnawałowe. W pięknie przystrojonych balonami i serpentynami salach dzieci z dumą prezentowały barwne stroje bohaterów ze świata zwierząt, ulubionych bajek i wymarzonych zawodów. Wspaniale bawiły się w rytm muzyki, radośnie uczestniczyły w proponowanych zabawach, tańczyły i śpiewały ulubione piosenki.

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2021/2022, Termin 22.02-05.03.2021

4 lutego 2021

Bałwanki w pracach grupy Maluchów

27 stycznia 2021
Przejdź do - Bałwanki w pracach grupy Maluchów

Za oknami prawdziwa zima więc czas najwyższy "ulepić" na zajęciach bałwana.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-10-18
Data publikacji:2016-10-18
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Marek Landowski
Liczba odwiedzin:5105