Jesteś tutaj: Start / Oddziały Przedszkolne

Oddziały Przedszkolne

Artykuły

Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Przedszkolach i Szkołach z oddziałami przedszkolnymi Miasta Ustronia w związku ze stanem pandemii i zagrożeniami COVID-19 w roku szkolnym 2020/2021

28 sierpnia 2020

Szanowni Rodzice Przedszkolaków!

Nowy rok szkolny rozpoczynamy 1 września tradycyjnie w formie

stacjonarnej. Nadal będą obowiązywać zaostrzone wymogi sanitarne  zgodne

z wytycznymi GIS i MEN. Szczegółowe informacje i  procedury  oraz wszystkie wymagane dokumenty otrzymają państwo pocztą elektroniczną.

Poniżej przekazujemy  istotne informacje:

• Do przedszkola są przyjmowane tylko dzieci bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz dzieci, których domownicy nie przebywają na kwarantannie, w izolacji
    w warunkach domowych lub
    w izolacji).
  • Rodzice mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej z zachowaniem szczególnych środków ostrożności (maseczka , dezynfekcja, dystans 1,5m).
  • Dzieciom każdego dnia będzie mierzona temperatura przy wejściu
    do przedszkola.
  • Osoby przyprowadzające i odbierające dziecko nie mogą wykazywać objawów infekcji dróg oddechowych i mają być zaopatrzone w maseczkę lub przyłbicę, w przeciwnym wypadku nie będą wpuszczane na teren placówki.
  • Ogranicza się do minimum liczbę osób przebywających w przedszkolu .
  • Wzmożona zostanie częstotliwość dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni
    i zabawek.
  • Dzieci nie mogą przynosić żadnych zabawek z domu.

Dokładamy wszelkich starań, aby pobyt dzieci w przedszkolu był jak  najbardziej bezpieczny. Apelujemy o spokój i rozwagę - najwięcej zależy od odpowiedzialności każdego z nas.

Informacja dla Oddziałów Przedszkolnych

14 maja 2020

Zarządzenie Burmistrza w sprawie ograniczenia działalności placówek

5 maja 2020

Uwaga! Zmiana adresu internetowego do ankiety

6 kwietnia 2018

INSTRUKCJA OBSŁUGI ANKIETY dla rodziców ON–LINE na komputerze:

• możliwość wypełnienia ankiety począwszy od dnia: 04.2018 godz. 08.00 do 12.04.2018 godz. 23.00

w wyszukiwarce internetowej, w pasku u góry ekranu (tylko tam!) należy wpisać adres: www.seo2.npseo.pl/online/83929  i nacisnąć klawisz Enter.

• Na ekranie pojawi się wielocyfrowy numer koloru czerwonego, a pod nim okienko, w które należy wpisać PIN otrzymany w wersji papierowej w przedszkolu oraz nacisnąć kursorem przycisk rozpoczynający ankietę.
  • Po wypełnieniu ankiety nacisnąć kursorem przycisk sprawdź – na końcu ankiety. Jeżeli nie wypełniono którejś z rubryk, zostanie ona zaznaczona na zielono. Należy wówczas uzupełnić wpis, a następnie zamknąć ankietę (przycisk na końcu ankiety) i wylogować
  • W podanym okresie ankieta jest aktywna non-stop.

Plany

18 października 2016

18 października 2016

Wielkanocne prace starszaków:)

27 marca 2018
Przejdź do - Wielkanocne prace starszaków:)

Prace plastyczne, twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość dziecka. Rozwój wyobraźni, zdolności manualnych, możliwość wyładowania emocji, a to wszystko dzięki sztuce. Warto pamiętać, że plastyka to nie tylko kartka papieru w formacie A4 i kredki, ale to tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół.

Co grozi niejadkom?

13 marca 2018

W ramach realizowanych kampanii ,,Trzymaj Formę" oraz ,,Śniadanie Daje Moc", pani pedagog-Ewelina Babnik,  przeprowadziła w oddziałach przedszkolnych-w grupie starszej i młodszej, pogadankę na temat tego jakie konsekwencje zdrowotne grożą niejadkom. Dzieci zapoznały się z historią małej Wiktorii, która nie chciała jeść, same wyciągały wnioski z jej zachowania i  obiecały, że będą próbować przekonywać się do spożywania zdrowych potraw, nawet jeśli ich smak nie jest im dobrze znany :-)

Pokaz perkusyjny

28 lutego 2018

W Piątek 18 lutego odbył się w przedszkolu pokaz perkusyjny.  Dzieci dowiedziały się co to werbelek, tomy, centrala, miotły i dużo więcej.  Przedszkolakom najwięcej radości sprawiła gra Pana perkusisty do hitu "Wyginam śmiało ciało"

Bal Karnawałowy

17 stycznia 2018

W czwartek 11 stycznia w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy organizowany przez Panią Anne Matuszewską. Dzieci bawiły się wyśmienicie przy rozmaitych zabawach organizowanych przez animatorki. Oczywiście wszyscy przebrali się przeróżne postacie. Mogliśmy spotkać piękne Elzy, śliczne księżniczki, spidermanów, groźne smoki i dzielnych strażaków. Najbardziej ekscytującym elementem balu było wypuszczenie w powietrze pięknych baniek mydlanych. Oby każdy bal był tak udany!

Data utworzenia:2016-10-18
Data publikacji:2016-10-18