Wyjazd do Banialuki

15 listopada 2017

14 listopada wszyscy nasi  uczniowie z klas 4, 5, 6 i 7  wzięli udział w wycieczce do Bielska-Białej do teatru Banialuka. Tam młodzież obejrzała zrealizowany z rozmachem spektakl „Buratino” oparty na motywach „Złotego kluczyka” Aleksego Tołstoja wyreżyserowany przez Mariána Peckę. To niezwykłe widowisko  przeniosło wszystkich do bajkowej krainy, w której rzeczywistość przeplatała się ze światem postaci z teatru lalek. W spektaklu wykorzystano ponad trzydzieści różnego rodzaju lalek (marionetki, pacynki, jawajki, laki zmechanizowane i trikowe). Oprócz tego były też sceny grane przez aktorów w żywym planie. Teatr w teatrze, efekty świetlne, piosenki - wszystko to sprawiło, że widowisko było prawdziwą teatralną gratką dla uczniów. Kolejny wyjazd na spektakl - już wkrótce :)

Data utworzenia:2017-11-15
Data publikacji:2017-11-15