Dzień USA

3 listopada 2017
Koniec października - mimo brzydkiej pogody - był dla naszych uczniów niezwykle atrakcyjny. W poniedziałek, 30.10, rozpoczął się cykl wydarzeń organizowanych przez Samorząd Szkolny - "Ciekawi świata". Jako pierwszy kraj wzięliśmy pod lupę Stany Zjednoczone - poznaliśmy jego kulturę, zwyczaje,ciekawostki o USA, uczniowie przebrali się zgodnie z amerykańską tradycją - byli kowboje, gwiazdy Hollywood, halloweenowe stworki. Wiedza dzieci i młodzieży była sprawdzana podczas amerykańskiego konkursu i quizu - a nagrodą za dobre odpowiedzi było... częstowanie się popcornem! Kuchnia tego dnia także zmieniła swe oblicze - na obiad uczniowie skosztowali zdrowej wersji amerykańskiego hamburgera! Sądząc po uśmiechniętych buziach dzieci, było - jak to mówią w USA - OK! Już nie możemy się doczekać kolejnego wydarzenia - w listopadzie czeka nas Dzień poświęcony Polsce! Bedzie się działo!

Data utworzenia:2017-11-03
Data publikacji:2017-11-03