Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu

Najnowsze aktualności

Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu.

 

 

Artykuły

Dzień Szalonych Fryzur

11 stycznia 2020
Powiększ zdjęcie
Ostatni dzień przed feriami był w naszej szkole szalony - to był DZIEŃ SZALONYCH FRYZUR. Uczniowie (i niektórzy nauczyciele) byli niezwykle kreatywni, co można zobaczyć na zdjęciach.
 
Czytaj więcej o: Dzień Szalonych Fryzur

XII edycja Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego "The Best"

10 stycznia 2020
Powiększ zdjęcie

09 stycznia 2020 uczennice naszej szkoły (Milena Kolan z klasy 5, Julita Kluska oraz Kaja Klama z klasy 6) wzięły udział w XII edycji Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego "The Best" organizowanego dla uczniów klas V i VI przez Sp 6 w Nierodzimiu. Jak co roku poziom był wysoki ( ten sam test dla klas 5 i 6) a uczestnicy to najlepsi uczniowie z języka angielskiego wśród ustrońskich szkół. Wszystkie nasze reprezentantki zdobyły bardzo dużo punktów a dwie z nich znalazły się wśród laureatów. Julita Kluska zajęła III miejsce  a Kaja Klama II miejsce w kategorii klas szóstych.  Serdecznie gratulujemy!

Czytaj więcej o: XII edycja Międzyszkolnego Konkursu z Języka Angielskiego "The Best"

Uwaga!!! - Spotkanie z mieszkańcami

20 grudnia 2019

30 grudnia (w poniedziałek), o godzinie 16.00, odbędzie się w naszej szkole spotkanie podsumowujące projekt realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego: ,,Badania czystości rzeki Wisły i jej dopływów na terenie Ustronia Polany". Podczas spotkania będzie mowa o przydatności wody do kąpieli i rekreacji, źródłach zanieczyszczeń oraz o tym jak oczyścić rzekę. Spotkanie poprowadzą Pracownicy Urzędu Miasta oraz Pomysłodawca projektu. Zapraszamy do udziału!--

Czytaj więcej o: Uwaga!!! - Spotkanie z mieszkańcami

Google Maps

20 grudnia 2019
Powiększ zdjęcie

Od dawna jesteśmy fanami darmowych rozwiązań Google. Nie wyobrażamy sobie życia zwłaszcza bez mapy. Chętnie z niej korzystamy na co dzień, chętnie wykorzystujemy ją też w projektach edukacyjnych i pracy grupowej. Oto klasa 4 i ich zmagania w poszukiwaniu wybranych obiektów na  Google Maps:)

 

Czytaj więcej o: Google Maps

Miejski konkurs na najpiękniejszą bombkę choinkową

20 grudnia 2019
Powiększ zdjęcie

W konkursie „ Najpiękniejsza bombka choinkowa” organizowanym przez Miejski Dom Kultury Prażakówka uczniowie naszej szkoły zajęli następujące miejsca : w kategorii klas 7-8 miejsce 2 zajęła Maria Witkowska z klasy 7 , a wyróżnienia otrzymali Mateusz Kuszel ( klasa 5) oraz Natalia Kuszel ( klasa8) .Gratulujemy!!!!

Czytaj więcej o: Miejski konkurs na najpiękniejszą bombkę choinkową

Góralskie kolędowanie w naszej szkole

18 grudnia 2019
Powiększ zdjęcie

W dniu dzisiejszym gościliśmy w naszej szkole szkole wyjątkowych muzyków. Prosto z naszych Beskidów przyjechała do nas  kapela góralska. Podczas koncertowego spotkania, uczniowie mieli okazję posłuchać góralskiej gwary, poznać elementy regionalnego stroju, brzmienie instrumentów, takich jak : fujarka, akordeon, kontrabas i skrzypce. Kapela zagrała znane góralskie świąteczne melodie. Niektórzy uczniowie również mieli okazję zagrać razem z muzykami. Wyszło im to doskonale! Dziękujemy za góralskie koncertowanie i radosną świąteczną atmosferę HEJ!!

Czytaj więcej o: Góralskie kolędowanie w naszej szkole

Świąteczne pierniczki

17 grudnia 2019
Powiększ zdjęcie

Przedświąteczny czas to doskonała okazja, żeby spróbować swoich sił w pieczeniu i ozdabianiu pierniczków świątecznych. Klasa piąta  w ramach zajęć rozwijających kreatywność spisała się doskonale. Oto efekty ich pracy:)

Czytaj więcej o: Świąteczne pierniczki

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Biblioteka moich marzeń"

11 grudnia 2019
Powiększ zdjęcie

Szkolna biblioteka działająca w naszej szkole przeprowadziła konkurs plastyczny dla najmłodszych czytelników, pt. ,,Biblioteka moich marzeń". Liczne prace, które wpłynęły na konkurs, cechowały się różnorodnością pomysłów, a także rozmaitością technik plastycznych. Dzieci wybrały nie tylko kredki, ale także plastelinę, wycinanki, a makiety. Biblioteka, o jakiej marzą mali czytelnicy powinna być kolorowa, przestronna, posiadać czytelnię, kącik zabaw z żywymi zwierzątkami (koty, psy), które byłyby mieszkańcami biblioteki. Dzieciom nie zabrakło fantazji, gdyż widziałyby także w bibliotece magiczne, latające książki. Cieszy nas, że biblioteka jest dla najmłodszych czytelników miejscem miłych spotkań i spędzania wolnego czasu wśród książek. Spośród biorących udział wyłoniono laureatów i wyróżnionych, którzy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.

 

Czytaj więcej o: Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Biblioteka moich marzeń"

Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym

11 grudnia 2019

Zgłoszenia do 1️⃣6️⃣ grudnia, a szczegóły na naszej stronie 

http://ustron.pl/aktualnosci#/news/2118

Czytaj więcej o: Zachęcamy do udziału w konkursie plastycznym

Masz w domu ciekawe książki, które tylko stoją na półkach? Podziel się RADOŚCIĄ czytania i...

6 grudnia 2019
Powiększ zdjęcie

przynieś książki do SZKOLNEJ BIBLIOTEKI. Ruszyła kolejna edycja akcji „bookrossing” – UWOLNIJ KSIAŻKĘ.

Bookcrossing - co to takiego? To zostawianie przeczytanych książek w miejscach publicznych (park, pociąg, wybrany sklep, teatr, ulubiona kawiarnia, galeria, kino), jak również w miejscach w tym celu przygotowanych – półkach, stolikach, regałach, po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej.

Jak uwolnić książkę w naszej szkole:

  • Książki z naszego stojaka na dolnym holu są za darmo, przynieśli je Czytelnicy biblioteki szkolnej.
  • Jeśli zainteresuje Cię któraś z książek, weź ją ze sobą do domu.
  • Książki możesz przynieść z powrotem na nasz stolik lub zostawić w innym, dostępnym miejscu w swojej miejscowości i okolicy.
  • W bookcrossingu chodzi o to, by książki krążyły z rąk do rąk, a nie łapały kurz na półce.
  • Uwolnij swoje książki, dziel się z innymi!

Na pytania odpowiedź znajdziesz u nauczycieli bibliotekarzy :) oraz www.bookcrossing.pl.

Czytaj więcej o: Masz w domu ciekawe książki, które tylko stoją na półkach? Podziel się RADOŚCIĄ czytania i...