Szkoła Podstawowa nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu

Najnowsze aktualności

Witamy na stronie internetowej Szkoły Podstawowej nr 3 z Oddziałami Przedszkolnymi w Ustroniu.

 

 

Artykuły

Konkurs "Gdyby Cię nie było..."

18 lipca 2019

Konkurs Matematyczno-Informatyczny "Matematyka w smartfonie"

25 czerwca 2019

Zachęcam wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w wakacyjnym konkursie. Szczegóły w regulaminie poniżej:)

[Regulamin]

Czytaj więcej o: Konkurs Matematyczno-Informatyczny "Matematyka w smartfonie"

Konkurs "Matematyka jest wszędzie"

23 czerwca 2019

Konkurs "Matematyka jest wszędzie" jest obecnie organizowany przez RODN "WOM" w Bielsku-Białej we współpracy z Fundacją "Matematyka dla wszystkich". Konkurs stanowi kontynuację, w rozszerzonej wersji, konkursu zainaugurowanego w roku szkolnym 2011/12 przez Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej. Wówczas konkurs adresowany był wyłącznie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych a jego główną nagrodą był indeks KN w Bielsku-Białej. Od roku szkolnego 2013/14 do udziału w konkursie zapraszano zarówno uczniów szkół podstawowych, gimnazjów jak i szkół ponadgimnazjalnych.

Celami konkursu są:

  • rozbudzanie i rozwijanie u uczniów zainteresowania matematyką,
  • zachęcanie uczniów do szukania powiązań matematyki z innymi dziedzinami,
  • umożliwienie uczniom dzielenia się swoimi zainteresowaniami i pasjami z rówieśnikami,
  • inspirowanie nauczycieli do stosowania nowych metod i form pracy z uczniami.

W tym roku szkolnym 3 uczennice 6 klasy naszej szkoły, Hanna Morel, Maja Jurczok oraz Maria Witkowska debiutowały w tym zacnym konkursie, a ich prace zostały wyróżnione!!! Gratulujemy dziewczynom pomysłów, włożonej pracy i takiego sukcesu!!!

Wyróżnione projekty:

   

zobacz link: Ustroń Express:)    zobacz link: Matematyka z różnych zawodach

Czytaj więcej o: Konkurs "Matematyka jest wszędzie"

Biwak klasy 3

23 czerwca 2019
Powiększ zdjęcie

18 czerwca 2019 r.  po lekcjach, uczniowie klasy 3 z wychowawcą udali się na biwak do ośrodka Campingowego „Maja”.  Podczas biwaku odbyły się warsztaty udzielania pierwszej pomocy, przeprowadzone były zabawy ruchowe i  zajęcia plastyczne.  Zajęcia połączone były z degustacją pieczonej kiełbaski. Celem biwaku była integracja grupy i aktywne spędzanie wolnego czasu.

Czytaj więcej o: Biwak klasy 3

Ognisko pożegnalne 8 klasy

19 czerwca 2019
Powiększ zdjęcie

18 czerwca 2019r uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą p. Sylwią Klusek-Szleszyńską i rodzicami zorganizowali pożegnalne ognisko klasowe. Impreza odbyła się na polu biwakowym w Dobce, gdzie wraz z Dyrekcją, Gronem Pedagogicznym, oraz Pracownikami Administracji i Obsługi mile wspominaliśmy nasze chwile spędzone w szkole:)

Czytaj więcej o: Ognisko pożegnalne 8 klasy

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019
Powiększ zdjęcie

Musical ERROR

14 czerwca 2019
Powiększ zdjęcie

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 7 i 8 wybrali się do MDK Prażakówka na musical "ERROR" zorganizowany przez Fundacjię Esprit i Akademii Esprit, oraz dzięki współpracy Polskiej Szkoły Podstawowej w Czeskim Cieszynie

Musical „ERROR” to opowieść o dzieciach i nastolatkach uwikłanych w wirtualną rzeczywistość. Początkowo beztroska przygoda z czasem skłania dzieci do współpracy ze sobą, wskutek czego uczestnicy wyprawy uzmysławiają sobie swoje słabości, uzależnienia oraz pułapki, które w dobie coraz bardziej skomputeryzowanej rzeczywistości XXI w. czyhają na wszystkich – bez względu na wiek. 

Musical ma skłonić widza do refleksji – jak łatwo w dzisiejszych czasach, zatraceni w cyberprzestrzeni, zapominamy o świecie rzeczywistym, o drugim człowieku i o wartościach, które są w życiu najważniejsze. „ERROR” to profilaktyczne przedstawienie mówiące o uzależnieniach młodych ludzi od gier komputerowych i internetu. Porusza tematy związane z prawidłowym funkcjonowaniem w środowisku cyfrowym, w szczególności w tzw. nowych mediach. Musical skorelowany jest więc z hasłami zapisanymi w szkolnych Programach Wychowawczo-Profilaktycznymi – jest też atrakcyjną formą dotarcia do młodych ludzi z ważnymi i istotnymi tematami. Muzyka, śpiew i taniec trafiają do młodego odbiorcy najlepiej.

Czytaj więcej o: Musical ERROR

Bezpieczne wakacje

11 czerwca 2019

I Edycja Powiatowego Konkursu Informatycznego "Z Informatyką za Pan Brat"

6 czerwca 2019

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół Technicznych w Ustroniu odbył się kolejny etap I Edycji Powiatowego Konkursu Informatycznego "Z Informatyką za Pan Brat". 19 uczniów z powiatu cieszyńskiego rozwiązywało zadania dwuetapowo. W pierwszej części test składający się z zadań zamkniętych i otwartych oraz w drugiej część praktyczną.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie 7 klasy, Robert Korcz oraz 8 klasy, Nataniel Kamiński, którzy zakwalifikowali się do tego etapu przechodząc eliminacje szkolne. Na tym etapie przygoda z konkursem jednak dobiegła końca. Mimo wszystko gratulujemy determinacji, przygotowania i chęci uczestnictwa i do zobaczenia w przyszłym roku:)

Czytaj więcej o: I Edycja Powiatowego Konkursu Informatycznego "Z Informatyką za Pan Brat"

,,Brązowo,ale czy zdrowo?"

6 czerwca 2019