Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Przejdź do - Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019

Ognisko pożegnalne 8 klasy

19 czerwca 2019

18 czerwca 2019r uczniowie klasy 8 wraz z wychowawcą p. Sylwią Klusek-Szleszyńską i rodzicami zorganizowali pożegnalne ognisko klasowe. Impreza odbyła się na polu biwakowym w Dobce, gdzie wraz z Dyrekcją, Gronem Pedagogicznym, oraz Pracownikami Administracji i Obsługi mile wspominaliśmy nasze chwile spędzone w szkole:)

Musical ERROR

14 czerwca 2019

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 7 i 8 wybrali się do MDK Prażakówka na musical "ERROR" zorganizowany przez Fundacjię Esprit i Akademii Esprit, oraz dzięki współpracy Polskiej Szkoły Podstawowej w Czeskim Cieszynie

Musical „ERROR” to opowieść o dzieciach i nastolatkach uwikłanych w wirtualną rzeczywistość. Początkowo beztroska przygoda z czasem skłania dzieci do współpracy ze sobą, wskutek czego uczestnicy wyprawy uzmysławiają sobie swoje słabości, uzależnienia oraz pułapki, które w dobie coraz bardziej skomputeryzowanej rzeczywistości XXI w. czyhają na wszystkich – bez względu na wiek.

Musical ma skłonić widza do refleksji – jak łatwo w dzisiejszych czasach, zatraceni w cyberprzestrzeni, zapominamy o świecie rzeczywistym, o drugim człowieku i o wartościach, które są w życiu najważniejsze. „ERROR” to profilaktyczne przedstawienie mówiące o uzależnieniach młodych ludzi od gier komputerowych i internetu. Porusza tematy związane z prawidłowym funkcjonowaniem w środowisku cyfrowym, w szczególności w tzw. nowych mediach. Musical skorelowany jest więc z hasłami zapisanymi w szkolnych Programach Wychowawczo-Profilaktycznymi – jest też atrakcyjną formą dotarcia do młodych ludzi z ważnymi i istotnymi tematami. Muzyka, śpiew i taniec trafiają do młodego odbiorcy najlepiej.

I Edycja Powiatowego Konkursu Informatycznego "Z Informatyką za Pan Brat"

6 czerwca 2019

W dniu dzisiejszym w Zespole Szkół Technicznych w Ustroniu odbył się kolejny etap I Edycji Powiatowego Konkursu Informatycznego "Z Informatyką za Pan Brat". 19 uczniów z powiatu cieszyńskiego rozwiązywało zadania dwuetapowo. W pierwszej części test składający się z zadań zamkniętych i otwartych oraz w drugiej część praktyczną.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie 7 klasy, Robert Korcz oraz 8 klasy, Nataniel Kamiński, którzy zakwalifikowali się do tego etapu przechodząc eliminacje szkolne. Na tym etapie przygoda z konkursem jednak dobiegła końca. Mimo wszystko gratulujemy determinacji, przygotowania i chęci uczestnictwa i do zobaczenia w przyszłym roku:)

Spotkanie z panem Pająkiem

5 czerwca 2019

Już po raz kolejny 3 czerwca zawitał do naszej szkoły pan Andrzej Pająk - znany hodowca gadów i wielu innych zwierząt, kolekcjoner owadów i dermoplastów ptaków. W interesujący sposób przybliżył uczniom szkoły życie i zwyczaje wielu gatunków gadów: pytona siatkowanego w trzech formach barwnych, węża królewskiego, węża zbożowego, żółwia czerwonolicego, żółwia stepowego, żółwia leśnego, warana stepowego i gekona lamparciego. Uczniowie mieli możliwość bliskiego kontaktu z przywiezionymi zwierzętami - mogli je dotykać i głaskać. Węże wcale nie są oślizgłe i obrzydliwe, a utrzymanie jaszczurki w domu to koszt małego samochodu… To tylko kilka ciekawostek dotyczących gadów, które poznać mogli uczniowie w czasie spotkania z panem Andrzejem Pająkiem i jego pupilami.

Na tej żywej lekcji przyrody dowiedzieliśmy się wiele o zwyczajach zwierząt, ich upodobaniach kulinarnych i gadziej miłości. Bardzo duży akcent pan Andrzej położył na kwestię odpowiedzialności za zwierzę, jaką bierze na siebie każdy potencjalny hodowca. Uczniowie z zapartym tchem oglądali kolejno pojawiające się stworzenia – od żółwi poprzez jaszczurki aż do węży, w tym nawet dużych boa siatkowanych. Dzieci wyszły ze spotkania zachwycone, a cenna wiedza przyrodnicza na pewno na długo pozostanie w pamięci.

Data utworzenia:2016-09-20
Data publikacji:2016-09-20