Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Spotkanie autorskie

5 grudnia 2018

29 listopada 2018 r.  gościem naszej biblioteki   szkolnej  był pan Marcin Kozioł – pisarz i podróżnik.    Uczniowie klas młodszych  mieli okazję zapoznać się z Wombatem Maksymilianem  tytułowym  bohaterem książek pisarza. Podczas zaprezentowanej lekcji multimedialnej  dla „młodych podróżników i odkrywców”,  uczniowie dowiedzieli się o podróżach, geografii i kulturze niezwykłego królestwa  Bhutan.  Druga część spotkania, skierowana dla klas 4-8 dotyczyła bohaterów książek z serii „Detektywi na kółkach” – lektury „Skrzynia Władcy Piorunów”. Na koniec spotkania autor, jak przystało na wielkiego pisarza, rozdawał autografy. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie i kolejną wspaniałą książkę.

TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO

23 listopada 2018

6 listopada w naszej szkole , odbył się Turniej Tenisa Stołowego. Najlepsze trójki dziewcząt i chłopców w kategorii młodszej i starszej, reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnych Drużynowych Zawodach Tenisa Stołowego.

Nasza szkoła zaprezentowała się fantastycznie, dziewczynki młodsze w składzie:

Maja Jurczok, Karolina Macura i Wiktoria Ratka zajęły miejsce pierwsze i reprezentować będą Miasto Ustroń na zawodach powiatowych.

Dziewczyny starsze w składzie: Anna Bolik, Alicja Gomola, Sara Kurzok: miejsce trzecie oraz chłopcy młodsi i starsi: Mateusz Bujok, Bartek Franek, Łukasz Korcz, Tymoteusz Kurzok, Paweł Mojeścik, Wojtek Sikora:  miejsce czwarte.

Wszystkim uczniom jeszcze raz gratulujemy i liczymy na ponowne zajęcie miejsc na podium w przyszłym roku.

QR Cody na lekcji matematyki

22 listopada 2018
Przejdź do - QR Cody na lekcji matematyki

Po raz kolejny w klasach V i VI na lekcji matematyki korzystaliśmy z dobrodziejstwa XXI wieku czyli smartfona. Uczniowie używali swoich telefonów, na których mieli zainstalowaną aplikację do odczytywania kodów QR. Zabawa polegała na wylosowaniu karteczki, na której były umieszczone kody QR – pod każdym kodem kryło się zadanie. Wylosowany kod uczniowie skanowali telefonami, a następnie rozwiązywali. Zajęcia uświadamiały dzieciom, że telefony nie służą tylko do grania, ale również można z nich zrobić pożytek na lekcji. Po za tym świetnie się bawili.

Konkurs plastyczny "Jesień w Beskidach"

16 listopada 2018
Przejdź do - Konkurs plastyczny "Jesień w Beskidach"

W ustrońskim nadleśnictwie odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom konkursu plastycznego „Jesień w Beskidach”. Uczestnikami byli uczniowie ustrońskich podstawówek.

Wpłynęło 60 prac wykonywanych różnymi technikami. Nagrodzono w sumie 23 prace, a ich autorzy odebrali dyplomy i nagrody ufundowane przez Nadleśnictwo i PTTK. Nadleśniczy Leon Mijal podkreślił ważną rolę środowiska przyrodniczego, a przewodniczący jury Jan Machała zachęcał dzieci do brania udziału w wycieczkach i zdobywania odznaki krajoznawczej „Tropiciel Przyrody”.

Klasy I – IV: 1. Ola Wandzel, 2. Jenifer Wypolska, 3. Aleksandra Szozda, 4. Eryk Karchut, 5. Patrycja Cieślar -wszyscy SP 2. Wyróżnienia: Dominik Staniek, Sebastian Ciepły, Ola Kędzierska – wszyscy SP 2. Nagrody specjalne PTTK: Małgorzata Gojniczek, Zuzanna Madeja, Szymon Dorda, Natasza Żyła – wszyscy SP 2 oraz Dominik Pociążek, Jakub Fober, Monika Chruszcz – wszyscy SP 6.

Klasy V – VIII: 1. Maria Witkowska i Emilia Domagała (obie SP 3), 3. Kamil Kozłowski (SP 6), 4. Hanna Morel, 5. Maja Jurczok (obie SP 3). Wyróżnienia: Laura Wiśniewska (SP 3), Małgorzata Sikora (SP 5), Dawid Łuka (SP 2).

[żródło artykułu]

Lekcja z Mikołajkiem

13 listopada 2018

Dziś klasa 4 miała okazję wykazać się kreatywnością, zaradnością i - znajomością lektury! Uczniowie wykonali figurki Mikołajka i jego kompanów używając do tego najprostszych materiałów: tektury, rolek po papierze, skrawków materiałów i dużej duży fantazji. Efekty pracy widoczne są na zdjęciu!

Data utworzenia:2016-09-20
Data publikacji:2016-09-20