Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik

6 września 2017

W dniu 05 września 2017 roku uczniowie naszej szkoły i Szkoły Podstawowej nr 6 wraz z opiekunami mieli okazję odwiedzić Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. W wycieczce wzięło udział łącznie 38 uczniów i 4 opiekunów. Wycieczka ta była częścią realizacji unijnego projektu „Łowcy Naukowych Przygód”.

Wczesnym porankiem uczestnicy projektu z ww. szkół, zaopatrzeni w pyszne zestawy śniadaniowe wyruszyli wynajętym autokarem do Warszawy, aby kompleksowo wzbogacić  swoją wiedzę o świecie nauki i techniki.

Centrum Nauki Kopernik jest najnowocześniejszym tego typu obiektem w Polsce. W Centrum znajduje się około 340 eksponatów w sześciu galeriach tematycznych, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców oraz Planetarium.

To co wyróżnia to miejsce to stanowiska doświadczalne i narzędzia pozwalające na samodzielne poszerzanie wiedzy i wyjaśnianie wielu zjawisk. Zwiedzając obiekt w grupach, uczniowie mogli nie tylko oglądać, ale również przeprowadzać eksperymenty na poszczególnych stanowiskach. Mieli okazję przyjrzeć się kamieniom milowym naszej cywilizacji oraz przypatrzeć się jej największym zdobyczom: pismu, filozofii, sztuce oraz technice.

Galeria Świat w ruchu to najbardziej dynamiczne miejsce w całym Centrum Nauki Kopernik. Uczniowie dowiedzieli się tutaj, jak rozchodzą się fale dźwiękowe oraz światło, a także w jaki sposób wprawiane są w ruch palce dłoni. Była to również znakomita okazja do samodzielnego wyprodukowania prądu elektrycznego, do przyjrzenia się, jak powstaje tornado oraz doświadczenia tego, co się dzieje podczas trzęsień ziemi.

Niestety czas w tym niesamowitym miejscu mija naprawdę szybko, a eksperymentowanie jest tak wciągające, że trzeba na nie przeznaczyć co najmniej kilka godzin. Dzięki tej wspaniałej wycieczce młodzież miała okazję przekonać się, że przy niewielkim wysiłku można zgłębiać naukę i przy niej jednocześnie się bawić.

Data utworzenia:2017-09-06
Data publikacji:2017-09-06