Procedury zapewnienia bezpieczeństwa w Przedszkolach i Szkołach z oddziałami przedszkolnymi Miasta Ustronia w związku ze stanem pandemii i zagrożeniami COVID-19 w roku szkolnym 2020/2021

28 sierpnia 2020

Szanowni Rodzice Przedszkolaków!

Nowy rok szkolny rozpoczynamy 1 września tradycyjnie w formie

stacjonarnej. Nadal będą obowiązywać zaostrzone wymogi sanitarne  zgodne

z wytycznymi GIS i MEN. Szczegółowe informacje i  procedury  oraz wszystkie wymagane dokumenty otrzymają państwo pocztą elektroniczną.

Poniżej przekazujemy  istotne informacje:

• Do przedszkola są przyjmowane tylko dzieci bez objawów chorobowych sugerujących infekcję dróg oddechowych oraz dzieci, których domownicy nie przebywają na kwarantannie, w izolacji
    w warunkach domowych lub
    w izolacji).
  • Rodzice mogą wchodzić do przestrzeni wspólnej z zachowaniem szczególnych środków ostrożności (maseczka , dezynfekcja, dystans 1,5m).
  • Dzieciom każdego dnia będzie mierzona temperatura przy wejściu
    do przedszkola.
  • Osoby przyprowadzające i odbierające dziecko nie mogą wykazywać objawów infekcji dróg oddechowych i mają być zaopatrzone w maseczkę lub przyłbicę, w przeciwnym wypadku nie będą wpuszczane na teren placówki.
  • Ogranicza się do minimum liczbę osób przebywających w przedszkolu .
  • Wzmożona zostanie częstotliwość dezynfekcji pomieszczeń, powierzchni
    i zabawek.
  • Dzieci nie mogą przynosić żadnych zabawek z domu.

Dokładamy wszelkich starań, aby pobyt dzieci w przedszkolu był jak  najbardziej bezpieczny. Apelujemy o spokój i rozwagę - najwięcej zależy od odpowiedzialności każdego z nas.

Data utworzenia:2020-08-28
Data publikacji:2020-08-28