Konkurs "Matematyka jest wszędzie"

23 czerwca 2019

Konkurs "Matematyka jest wszędzie" jest obecnie organizowany przez RODN "WOM" w Bielsku-Białej we współpracy z Fundacją "Matematyka dla wszystkich". Konkurs stanowi kontynuację, w rozszerzonej wersji, konkursu zainaugurowanego w roku szkolnym 2011/12 przez Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej. Wówczas konkurs adresowany był wyłącznie do uczniów szkół ponadgimnazjalnych a jego główną nagrodą był indeks KN w Bielsku-Białej. Od roku szkolnego 2013/14 do udziału w konkursie zapraszano zarówno uczniów szkół podstawowych, gimnazjów jak i szkół ponadgimnazjalnych.

Celami konkursu są:

• rozbudzanie i rozwijanie u uczniów zainteresowania matematyką,
  • zachęcanie uczniów do szukania powiązań matematyki z innymi dziedzinami,
  • umożliwienie uczniom dzielenia się swoimi zainteresowaniami i pasjami z rówieśnikami,
  • inspirowanie nauczycieli do stosowania nowych metod i form pracy z uczniami.

W tym roku szkolnym 3 uczennice 6 klasy naszej szkoły, Hanna Morel, Maja Jurczok oraz Maria Witkowska debiutowały w tym zacnym konkursie, a ich prace zostały wyróżnione!!! Gratulujemy dziewczynom pomysłów, włożonej pracy i takiego sukcesu!!!

Wyróżnione projekty:

zobacz link: Ustroń Express:)    zobacz link: Matematyka z różnych zawodach