Jesteś tutaj: Start / Aktualności / Musical ERROR

Musical ERROR

14 czerwca 2019

W dniu dzisiejszym uczniowie klasy 7 i 8 wybrali się do MDK Prażakówka na musical "ERROR" zorganizowany przez Fundacjię Esprit i Akademii Esprit, oraz dzięki współpracy Polskiej Szkoły Podstawowej w Czeskim Cieszynie

Musical „ERROR” to opowieść o dzieciach i nastolatkach uwikłanych w wirtualną rzeczywistość. Początkowo beztroska przygoda z czasem skłania dzieci do współpracy ze sobą, wskutek czego uczestnicy wyprawy uzmysławiają sobie swoje słabości, uzależnienia oraz pułapki, które w dobie coraz bardziej skomputeryzowanej rzeczywistości XXI w. czyhają na wszystkich – bez względu na wiek.

Musical ma skłonić widza do refleksji – jak łatwo w dzisiejszych czasach, zatraceni w cyberprzestrzeni, zapominamy o świecie rzeczywistym, o drugim człowieku i o wartościach, które są w życiu najważniejsze. „ERROR” to profilaktyczne przedstawienie mówiące o uzależnieniach młodych ludzi od gier komputerowych i internetu. Porusza tematy związane z prawidłowym funkcjonowaniem w środowisku cyfrowym, w szczególności w tzw. nowych mediach. Musical skorelowany jest więc z hasłami zapisanymi w szkolnych Programach Wychowawczo-Profilaktycznymi – jest też atrakcyjną formą dotarcia do młodych ludzi z ważnymi i istotnymi tematami. Muzyka, śpiew i taniec trafiają do młodego odbiorcy najlepiej.

Data utworzenia:2019-06-14
Data publikacji:2019-06-14