„Nie dla czadu”

2 kwietnia 2019

Uczniowie klasy 3 wzięli udział w projekcie realizowanym w ramach kampanii „Nie dla czadu”.   W ramach projektu każdy uczeń otrzymał pakiet edukacyjny  „Mądre rady Żarka – psa strażaka”.   Od grudnia do marca realizowano zajęcia w czasie,  których uczniowie dowiedzieli się:   co to jest czad,  jakie są objawy zatrucia  tlenkiem węgla, jak pomóc osobie poszkodowanej, w jaki sposób zgłosić zdarzenie oraz  jak można się przed nim ustrzec dbając o wentylację pomieszczeń, utrzymanie we właściwym stanie technicznym urządzeń kominowo-grzewczych i montowanie czujek czadu.  Podsumowaniem realizacji kampanii było spotkanie ze strażakiem  z PSP w Ustroniu.   Na zakończenie spotkania strażak wręczył  każdemu uczniowi dyplom będący pamiątką udziału w projekcie „Nie dla czadu” .

Data utworzenia:2019-04-02
Data publikacji:2019-04-02