Lekcja biblioteczna dla staszej grupy przedszkolaków

11 marca 2018

8 marca 2018 r.  została zorganizowana  lekcja biblioteczna dla starszej grupy przedszkolaków. W czasie zajęć przedszkolaki zapoznały się z pomieszczeniem biblioteki , poznały  pracę bibliotekarza,   zasady zachowania się w bibliotece , uczyły się jak szanować książkę.

Dzieci obejrzały inscenizacje wierszy  Jana Brzechwy : „Kaczka Dziwaczka”   i  „Kłamczucha”,  wzięły udział w ruchowych  zabawach integracyjnych oraz wysłuchały tekst opowiadania  Edyty Zarębskiej „Zosia i fiołkowy kapelusz”.

Przedszkolaki aktywnie brały udział w tych zajęciach i  chętnie  wypowiadały się na temat wysłuchanych utworów.

Jestem przekonana , że przeprowadzone zajęcia rozbudziły zainteresowania czytelnicze naszych przedszkolaków.

Data utworzenia:2018-03-11
Data publikacji:2018-03-11